Naujienos Atgal
Covid-19, ką reikėtų žinoti keliaujant į tam tikras šalis
2020 Lap 24.

Nuo spalio 26 d. Lietuvoje įsigalioja naujas, „šviesoforo principu“ sudarytas šalių sąrašas, kuris bus patogiau suprantamas keliautojams. Šalys skirstomos į žalias, geltonas, raudonas ir pilkas.

 

Pradėkime nuo žemėlapio. Kiekvieną savaitę atnaujinamą žemėlapį rasi čia. Žemėlapis puikiai iliustruoja konkrečioms šalims priskirtas spalvas. Kokia spalvų reikšmė.

Grįžtantiems iš PILKŲ šalių reikia saviizoliuotis arba vietoje saviizoliacijos prieš grįžtant ar grįžus į Lietuvą pasidaryti COVID-19 testą. Gavus (arba jau turint) neigiamą atsakymą saviizoliuotis nereikės. Jei testą darysitės užsienyje, jis turi būti atliktas ne seniau kaip 48 valandos iki skrydžio į Lietuvą. Jei testą darysite grįžę į Lietuvą, atkreipkite dėmesį, kad saviizoliuotis reikia tol, kol gausite neigiamą  rezultatą. Taip pat, rekomenduojama 10 dienų vengti didelių susibūrimų, nebūtinų kontaktų.

Parvykusiems iš RAUDONOS, GELTONOS ar ŽALIOS šalies – jokie apribojimai netaikomi.

Visas šalių sąrašas, kur šiuo metu galima nuskristi tiesiogiai iš Lietuvos, ir kokie reikalavimai galioja vykstantiems į jas – nuolat atnaujinamas Lietuvos oro uostų puslapyje.