Ar kada svajojai keliauti pigiai? Tada turėtumėte žinoti, kad yra specialus vežėjų tipas – pigių skrydžių bendrovės. Jie visada turi geriausius pasiūlymus ir itin patrauklius lėktuvų bilietus. Perskaitykite instrukcijų straipsnį ir keliaukite malonumui!
Jei norite naudotis pigių avialinijų paslaugomis, tuomet turėtumėte perskaityti straipsnį „Kaip pigiai keliauti į Europą“, kuriame bus pasakojama apie biudžeto schemas norint patekti į Europą per Baltijos šalis ir Suomiją, kad galėtum iš ten skristi pigių lėktuvų pagalba.
Pigių avialinijų pliusai
- Žemos kainos. Kartais tiesiog fantastiškai mažai! 1 € bilietas visai nėra svajonė, bet reali praktika. Paprastai bilietai į „Ryanair“ skrydžius, jei jie buvo nupirkti prieš porą mėnesių, kainavo 10–30 €.
- Aukštas saugumas. Daugelis bijo pigių vežėjų, tarsi sutaupytų pinigų, įskaitant orlaivių kokybę. Tiesą sakant, viskas yra visiškai priešingai. Pigių avialinijų ypatumas yra tik naujų (vidutinis amžius – apie 3 metai) to paties tipo orlaivių naudojimas. Dėl šios priežasties bendrovė nėra priversta leisti pinigų dažnai atliekamiems remontams ir skylių lopymui 20-30 metų senumo orlaiviuose.
- Skrydžių punktualumas. Vėlavimo galimybė yra sumažinta iki minimumo.
- Mažiausia tikimybė pamesti savo bagažą.
- Nėra įžūlių žmonių, kurie tempia dešimt lagaminų rankinio bagažo ir užima visas lentynas su savimi.
Pigių avialinijų trūkumai
- naudoti nepatogius oro uostus, esančius toli nuo miesto, kartais net daugiau nei 50 km. Tačiau kartais šis trūkumas gali būti netgi naudingas. Pavyzdžiui, pigių skrydžių bendrovės, skrendančios į Milaną, iš tikrųjų atvyksta į kaimyninio Bergamo miestelio oro uostą, kuris nėra taip blogai, turint omenyje, kad nakvynė Bergame yra pigesnė, o iki Milano traukiniu nuvažiuosite tik valandą. Pats savaime Bergamas yra labai gražus miestas, kuriam verta skirti šiek tiek laiko.
- Sunkumai keičiant skrydžio datas. Praktika rodo, kad įsigyti naują bilietą yra paprasčiau ir pigiau nei pakeisti seną – baudos už bet kokius įsigyto bilieto pakeitimus yra per didelės.
- Mokamo bagažo gabenimas. Leidžiamas tik vienas nedidelis rankinis bagažas, visa kita mokama. Dažnai atsitinka taip, kad bagažo gabenimo kaina yra didesnė nei paties bilieto kaina. Na, kodėl mes, tiesą sakant, dideli lagaminai? Keliaujanti šviesa!
- Aptarnavimo trūkumas laive skrydžio metu – turėsite sumokėti už maistą ir gėrimus. Jums taip pat bus pasiūlyta nusipirkti įvairiausių megztinių: kalendorių, marškinėlių ir kt. Tačiau turint omenyje, kad pigių skrydžių bendrovės skraido trumpus atstumus, galite lengvai išsiversti be maisto ar tiesiog pasiimti porą sumuštinių su savimi iš namų.
- Savarankiška skrydžio registracija internetu. Įprastas registravimasis oro uoste yra mokama paslauga.
Apskritai visi šie trūkumai nėra tokie baisūs ir, žinoma, juos pateisina sutaupytos bilietai. Vienintelis dalykas, kurį reikia atsiminti, yra atidžiai išnagrinėti visas oro linijų taisykles. Jei iš anksto žinosite apie visus aukščiau išvardytus apribojimus, neturėsite nemalonių situacijų ir neplanuotų išlaidų.
Pigių skrydžių bendrovės Europoje
Dešinėje yra šio vežėjo kilmės šalis. Būtent per šią šalį bus atliekama dauguma transplantacijų.
- „AirBaltic“ (Latvija)
- „AirBerlin“ (Vokietija)
- „AirItaly“ (Italija)
- „EasyJet“ (JK)
- „Germanwings“ (Vokietija)
- „Ryanair“ (Airija)
- „WizzAir“ (Vengrija)